האלפים היפניים- Alpine Route מסלול טבע מרהיב

האלפים היפניים מוכרים מאוד בקרב התיירים בעיקר הערים כמו Kanazawa שנחשבת לשער הכניסה , העיר Takayma עם הפסטיבל הנודע שלה והבקתות של Shirakawago .אבל אחד המסלולים הנופיים האהוב עלי הוא Tateyama Kurobe Alpine שנקרא גם Alpine route. זהו מסלול ייחודי ומרהיב דרך האלפים הצפוניים של יפן שעושים אותו באמצעות כלי תחבורה שונים: רכבות, רכבלים אוטובוסים בהבדלי גובה של 2400 מ׳.


האטרקציה העיקרית שמציע האזור הוא הנוף המרהיב של רכס הרי ,Tateyama שהם חלק מהפארק הלאומי של . Chubu Sangaku National Park המסלול מתוכנן להיות פתוח מ 15 אפריל - 30 נובמבר. ייחודו של הפארק שכל עונה הוא מציע נופים שונים: באביב, השלג מצטבר, במיוחד סביב החלקים העליונים של Midagahara ו Murodoויוצרים מסדרון שלג אשר קירותיו מגיעים עד לגובה של 20 מטר. הקטע של מסדרון השלג סביב Murodo פתוח להולכי רגל עד סוף יוני. (הפשרת השלגים).
קיץ וסתיו מושכים מבקרים עם נופים יפים, פרחים אלפיניים (במיוחד בסביבות יוני עד אוגוסט) ועלי סתיו. שאפשר ליהנות מצבעוניותם בחלקים העליונים של הרכס מסוף ספטמבר ועד תחילת אוקטובר, והם יורדים בהדרגה במורדות ההרים, ומגיעים לגבהים התחתונים מסוף אוקטובר עד תחילת נובמבר.


הנקודה הגבוהה ביותר לאורך המסלול Murodo מציעה מגוון של מסלולי הליכה המתאימים גם למטיילים מיטיבי לכת אבל גם לאלה המחפשים הליכה נינוחה.

המסלול מורכב ממספר מסלולים לבחירה: מסלול מקצה אחד לקצה משני הכיוונים.

למגיעים מכיוון מערב (kanazawa ) מתחילים את המסלול ב Tateyama ולמגיעים ממזרח (מאזור Nagano) מתחילים ב Ogizawa . אורכו של המסלול הוא 90 ק״מ.

אופציה נוספת לעשות מסלול מעגלי.

ניתן לעשות את המסלול בסביבות ה 8-9 שעות.

ההחלטה על המסלול תלויה רבות בסידורי הלינה והתאמתם למסלול. אם חוזרים למלון ממנו יוצאים בבוקר מומלץ לעשות מסלול מעגלי בהתאם לכיוון

לאוהבי הטבע בהחלט יש למה לצפות.הטיול החלומי ליפן במרחק שיחה מכם