top of page
טיול בהתאמה אישית ביפן

מסלולים בקיוטו

קיוטו, בירתה הקיסרית העתיקה של יפן, העיר ששומרת עדין על נופך קיסרי עם מקדשים וגנים מסורתיים. העושר הרב של אתרים בקיוטו מחייב לתכנן את המסלולים היומיים לפי אזורים. להלן דוגמאות לחלק מהמסלולים היומיים בקיוטו.

מזרח קיוטו (Higashiyama)

המסלול מתחיל בשלווה השקטה של גן החצץ במקדש הכסף Ginkakuji, שממנו יוצא שביל אבנים מכוסות טחב המוביל אל נתיב הפילוסופיה Path of Philosophy בעקבות הוגי הדעות הגדולים.

קל להבין מדוע האינטלקטואלים המסורתיים היו באים לכאן לחפש השראה.

 

נמשיך דרך מקדש קומאנו ניאקווג'י ג'ינג'ה Kumano Nyakuoji Shrine אל מוזיאון נומורה Nomura Museum המציג את המגילות התלויות וקרמיקה.

 

משם אל מקדש הזן נאנזנג'י Nanzenji בעל שער הכניסה הגדול והמרשים לכיוון הייאן ג'ינגו Heian jingu הצבעוני, שהוקם לרגל יום השנה ה-1100 ליסוּד הבירה בקיוטו. הוא מוקדש לרוחות של הקיסרים הראשונים והאחרונים אשר שלטו בעיר.

Yaska Pagoda טיול בהתאמה אישית ביפן

דרך הגנים המעוצבים והיפים של שורן אין Shoren in tample וצ'יון Chion in מגיעים לפארק מארויאמה Maruyama, שהוא אחד המקומות הפופולריים לביקור בתקופת פריחת הדובדבן. ממשיכים למקדש יאסקה Yasaka jinja בעל השער האדום, אותו מומלץ לבקר בלילה כאשר הוא מואר במאות פנסי נייר.

לאורך Ishibekoji נמצא אזור יפיפה עם בתים מסורתיים, ונמשיך את הטיול על ריקשה דרך הרחובות הצרים המטפסים אל מקדש קודאג'י Kodaiji.  

 

מכאן נעבור אל פגודת יאסאקה Yaska Pagoda, אחד מציוני הדרך הבולטים של האזור. ניתן לטפס בפגודה את חמש הקומות.

 

מדרון סאננזקה Sannenzaka Slope הוא מדרון תלול עם בתי עץ, דרך משופעת וצרה עם אבני ריצוף ומדרגות אבן. לאורך הרחובות ישנן חנויות מזכרות רבות, מהן חנויות של כלי kiyomizu (כלי חרס שנוצרו סביב מקדש Kiyomizu), בתי תה ומסעדות יפניות. ברחוב יש אווירה ייחודית לקיוטו.

 

סוף המסלול הוא מקדש קיומיזודרה Kiyomizudera שפרושו מקדש המים הטהורים. זהו אחד המקדשים המפורסמים ביותר של יפן וידוע בזכות במת העץ הנישאת מתוך האולם הראשי שלה 13 מטרים מעל הגבעה. הבמה מעניקה למבקרים נוף יפה של עצי הדובדבן והמייפל הרבים.

מערב קיוטו אראשיימה (Arashiyama)

זהו אזור תיירותי נעים בפאתי מערב העיר קיוטו. האזור היה יעד טיול פופולרי בתקופות היסטוריות, כאשר אצילי התקופה נהנו מהטבע הפסטורלי, במיוחד בעת פריחת הדובדבן והשלכת בסתיו. 

מצפון לאראשייאמה המרכזית האווירה נעשית פחות תיירותית ויותר כפרית, שם נמצא מקדשים קטנים פזורים לרגלי ההרים המיוערים.

 

האזור שמצפון לגשר טוגצוקיו Togetsukyo ידוע גם בשם סאגאנו Sagano. אחת הדרכים המהנות והנוחות ביותר לטייל באזור זה היא להשכיר אופניים ולרכב דרך אזורי מגורים כפריים, שדות ומקדשים. את הסיור מתחילים מתחנת הרכבת JR Saga Arashiyama Station.

Tenryuji הוא המקדש הגדול והמרשים ביותר באראשיימה שנוסד בשנת 1339. מקדש זה הוא אחד מאתרי המורשת העולמית הרבים של אונסק"ו בקיוטו. בנוסף למבני המקדש, ישנם גנים אטרקטיביים עם שבילי הליכה. המקום מומלץ לצמחוניים.

Bamboo Groves טיול בהתאמה אישית ביפן

​ווילה Okochi Sanso זוהי הווילה לשעבר של השחקן הפופולרי אוקושי דנג'רו (1962-1896), הממוקמת בחלק האחורי של מטעי הבמבוק של אראשייאמה. מתחם הוילה כולל מספר גנים ומבנים שונים, כולל בתי מגורים, בתי תה ושערים. בשדרת הבמבוק Bamboo Groves ישנם שבילי ההליכה בתוך מטעי הבמבוק.

מקדש Jojakkoji - המקדש ממוקם במורדות ההר ומפורסם בעיקר בפריחת עצי המייפל בסתיו. מהפגודה נראָה הנוף מרהיב של העיר קיוטו.

​מקדש ג'יוג'י Gioji - מקדש פופולרי לנשים בעקבות הסיפור הטרגי של ג׳יו הרקדנית שחינה סר מאדונה והיא ברחה למקדש. זה מקדש קטן עם בקתה פשוטה, גג סכך וגינה מכוסה טחב רך. בגינת יער הבמבוק, ישנו אזור מנוחה וחנות שבה אפשר ליהנות מתה ירוק ומתוקים יפנים. 

גשר טוגצוקיו Togetsukyo גשר הירח הוא ציון הדרך האיקוני ביותר של אראשיימה. בסמוך לגשר ישנו פארק עם עשרות עצי דובדבן.

 

נהר הוזו Hozu הוא אחד מתריסר הנהרות ביפן שבהם עדין משתמשים בשיטות דיג מסורתיות באמצעות קורמורנים, אפשר צפות בדייג משייט בסירה או מהחוף. בקרבת מקום ישנן שפע של חנויות קטנות, מסעדות ואטרקציות. שיט בסירה על נהר הוזו Hozu River Boat הוא טיול נינוח של שעתיים, הלוקח את השטים במורד הנהר הוזו המתפתל אל גשר טוגטסוקיו Togetsukyo. השיט חולף על פני ההר המיוער לאורך הנהר. 

צפון ומרכז קיוטו

מקדש ריאואנג'י Ryoanji הוא גן הסלעים המפורסם ביותר ביפן ובעולם ונחשב לאחד האטרקציות התיירותיות הידועות ביותר. באשר להיסטוריה של גן הסלעים המפורסם שלו העובדות פחות ברורות, תאריך הקמת הגן אינו ידוע וישנן מספר השערות לגבי השאלה מי עיצבו.

 

הגינה בנויה מחלקה מלבנית של חלוקי נחל מוקפים בקירות עפר נמוכים, ו-15 סלעים המונחים בקבוצות קטנות על כתמי טחב. התכונה המעניינת בעיצוב של הגן היא, שמכל נקודת תצפית אחד מהסלעים תמיד מוסתר מעין הצופה. משמעות הגן אינה מוגדרת, ואולי אפשר לתת לדבר פרשנות אישית...

מקדש הזהב קינקאקוג'י Kinkakuji הוא אחד מ-17 המונומנטים המוזכרים ברשימה ההיסטורית העתיקה של קיוטו ואחד המקדשים הפופולריים ביותר ביפן. המקדש בנוי על שפת בריכה והשתקפותו עליה משביל הכניסה היא תמונה אייקונית. המקדש מכוסה בעלי זהב וכל קומה בבניין מייצגת סגנון אדריכלי שונה.  

הארמונות הקיסרים של קיוטו Kyōto Gosho ו-Sentō Gosho שימשו בעבר כמקום מושבה של המשפחה הקיסרית ביפן עד לשנת 1868, כאשר הקיסר והבירה הועברו מקיוטו לטוקיו. הארמון הקיסרי הנוכחי שוחזר בשנת 1855 לאחר השריפה ונדד ממקום למקום בעיר במשך מאות שנים. כיום משמש הארמון הקיסרי לטקסי הכתרה והמבקרים יכולים לראות את בנייני הארמון ואת הגנים מבלי להיכנס לתוכם. המתחם מוקף בחומות ארוכות ובנוי ממספר שערים, אולמות וגנים. מלבד הארמון הקיסרי וארמון סנטו ישנם אתרים היסטוריים נוספים בפארק הקיסרים.

טירת ניג'ו Nijo Castle נבנתה בשנת 1603 על ידי טוקוגאווה אייאסו, השוגון הראשון של תקופת אדו. לאחר נפילת שלטון הטוקוגאוה בשנת 1867, הטירה שימשה כארמון הקיסרי. מאוחר יותר היא הפכה לאתר היסטורי ונפתחה לציבור. טירה זו נקבעה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, והארמון הוא האטרקציה העיקרית בטירה זו. מתחם הארמון מורכב ממבנים רבים המחוברים על ידי רצפות הזמיר - רצפות שחרקו כשדרכו עליהם בכדי להזהיר מפני התקרבותם של מתנקשים אפשריים. 

Ryoanji Temple טיול בהתאמה אישית ביפן
מרכז קיוטו

המרכז המסחרי של קיוטו - זהו מסלול הסובב את הרחובותNishikikoji ,Teramachidori  Shinkyogoku, ו-Kawaramachi.
 
אזור גיוֹן Gion ידוע בתור מחוז הגיישות המפורסם של קיוטו. הוא מלא בברים, מסעדות ובתי תה מסורתיים. האווירה בגיון מיוחדת בעיקר בשעות הערב המוקדמות, כאשר הפנסים מאירים והגיישות בדרכן לפגישות. עם זאת, יש מה לראות כאן גם במהלך היום: מקדשים, אתרים היסטוריים ורחובות ציוריים.

איזור פונטוצ'ו Pontochō הוא מדרחוב מרכזי המאגד מסעדות וחנויות בעלי אווירה מסורתית של קיוטו. זו סמטה צרה העוברת ממשיג'ו דורי Shijo dori לסאנג'ו דורי Sanjo dori, גוש אחד מערבה לנהר הקאמוגאווה Kamogawa. רוב המסעדות בצד המזרחי של הסמטה משקיפות על הנהר. בתקופת הקיץ נפתחות במסעדות פלטפורמות זמניות על המים הזורמים וכך אפשר לסעוד באוויר הפתוח. בקצה הדרומי של השביל, בדמדומי יום שישי או בשבת בערב, יש סיכוי טוב לראות מייאקו Maiko (חניכה של גיישה) או גיישה בדרך לפגישה באחד ממועדוני האליטה של פונטוצ'ו. 

Gion טיול בהתאמה אישית ביפן

​שוק נישיקי Nishiki Food Market הוא שוק המזון המסורתי הגדול ביותר של קיוטו. למרות שחנויות מזון מודרני וחנויות מזכרות התחילו להשתלט עליו, עדיין ישנן שפע חנויות מסורתיות ברחוב הקניות המקורה.

Gion Corner מציע מופעים שונים של אמנות יפנית מסורתית. בתוכנית של שעה ניתן  לחזות באמנות שונות כגון טקס תה, נבל יפני Koto, סידור פרחים יפני Ikabana, מוסיקה וריקוד עתיק Gagaku, ריקוד המבוצע על ידי גיישה Kyomai ומופע בובות Bunraku.

Costume Museum מוזיאון התלבושות של תקופת הייאן (1185-794) הוא תצוגה ססגונית של בגדי נשות אצולת יפן מתקופה זו, והחיבור בין האופנה המסורתית והרומן הראשון בעולם, סיפורי ג'נג'י Tale of Genji. המוזיאון יוצר מחדש את הבגדים, הרהיטים, כלי הנגינה, אמצעי התחבורה והטקסים הדתיים ומציג את אורח החיים מלפני יותר מאלף שנה בהתבססו על מסמכים היסטוריים רבים.

סביב תחנת קיוטו

המוזיאון הלאומי של קיוטו Kyōto Kokuritsu Hakubutsukan שנפתח ב-1897 הוא אחד המוזיאונים הוותיקים והמיוחדים ביותר ביפן ואחד מארבעת המוזיאונים הלאומיים. 

האוסף הקבוע של המוזיאון מציג תערוכות שונות כולל מגוון רחב של נכסי תרבות כגון שרידים ארכיאולוגיים, פסלים, קרמיקות, קליגרפיה, תלבושות וציורים. בנוסף לתערוכות הקבע מתקיימות תערוכות זמניות בבניין הראשי המקורי של המוזיאון שנבנה בתקופת מאייג'י Meiji המהווה דוגמא יפה  של האדריכלות מתקופה זו.

לטיול קצר בהרים סביב קיוטו נמליץ על מקדש פושימי אינארי טאיישה Fushimi Inari. המקדש נמצא במרחק דקות נסיעה ספורות ברכבת מדרום לתחנת הרכבת המרכזית של  קיוטו. הטיול כולל מסלול מדרגות ודרך מהפנטת מקורה בכ-5000 שערי טורי Torii gates, שהם שערי מקדש שינטו צבועים באדום (Vermilion). המקדש המוקדש לאל האורז אינרי Inari והוא אחד ממקדשי השינטו החשובים והפופולריים ביותר ביפן. לאורך המסלול אפשר לצפות בנוף המדהים של כל דרום קיוטו.

Kurama-dera טיול בהתאמה אישית ביפן
טיול בהתאמה אישית ביפן
 חיפוש המלון המתאים בקיוטו

לאחר שהתאמתם מסלול והזמנתם טיסות, הגיע הזמן לבדוק ולהשוות מלונות! אנו יודעות כי בחירת מלונות מוצלחים חשובה מאד להצלחת החופשה .

אספנו עבורכם את מיטב המלונות שהמליצו המטיילים.

הטיול החלומי ליפן במרחק שיחה מכם
bottom of page