top of page
תכנון טיול עצמאי ביפן

מסלולים בסביבות טוקיו

טוקיו היא מטרופולין ענק ואפשר לטייל בו חודשים רבים. למרות זאת אנו ממליצות לתכנן ולשלב מסלולים ליום או יומיים מחוץ לטוקיו במרחק של שעה או שעתים ברכבת. 

קמאקורה (Kamakura)

למתעניינים בשילוב של זן בודהיזים, טבע, ים ומסורת מומלץ לבחור מסלול יומי בקאמאקורה Kamakura, עיר בירתה הקודמת של מינאמוטו. העיר נמצאת דרומית לטוקיו והמרחק הוא כשעת נסיעה.

יורימוטו הוא השוגון הראשון מסוף המאה ה-12 וכן מרכז ההתפתחות של הזן בודהיזם. העיר מוקפת בגבעות מיוערות ומשולבים בה מקדשי שינטו ומנזרי זן בודהיזם. מסלולי הליכה אטרקטיביים מובילים דרך היערות והגבעות ומתחברים למקדשים עתיקים בעלי אוירה מסורתית אותנטית.

מיגטסואין Meigetsuin הוא מקדש בודהיסטי שנוסד בשנת 1160. הוא ידוע גם בשם Ajisaidera שהוא פרח הורטנזיה, הפורח במלוא הדרו סביב חודש יוני.

קנשוג'י Kenchōji הוא המקדש העתיק מבין חמשת מקדשי הזן הגדולים בעיר.

טסורוגאוקה האצ'ימן Tsurugaoka Hachiman - המקדש מוקדש להאצ'ימן, האל הפטרון של משפחת השוגון ושל הסמוראים בכלל.

kamakura Tsurugaoka Hachiman.תכנון טיול עצמאי ביפן

קומאצ'י דורי Komachi Doori הוא רחוב-שוק המוביל מתחנת הרכבת המרכזית אל מקדש טסורוגאוקה האצ'ימן. הרחוב מלא בחנויות, מסעדות ומוצרי מזון יפנים המוצעים לטעימה.

הבודהה הגדול של קאמאקורה Koutokuin - פסל בודהה מברונזה בגובה של 11 מטר מהמאה ה-13.

ישנם גם חופי רחצה עבור אלה שרוצים לברוח מטוקיו למטרת שחייה וגלישה. עונת החוף הרשמית נמשכת מיולי עד אוגוסט.

אנושימה Enoshima נמצאת במרחק  נסיעה קצרה ברכבת מערבית לקאמאקורה, זהו אי תיירותי נעים שמחובר ליבשה על ידי גשר. האי מציע מגוון אטרקציות: מקדש, פארק, מערות ומגדל תצפית המאפשר בימים עם ראות טובה לצפות בהר פוג'י.

ניקו (Nikko)
Shinkyo-Nikko מסלולי טיול ביפן

ניקו ביפנית פרושו אור השמש - שילוב של טיול ליום או יומיים לניקו Nikko בתכנון הטיול מתאים למי שמעוניינים לשלב ארכיטקטורה מסורתית מונומנטלית עם טיולי טבע מרהיבים, בעיקר בעונת השלכת.
העיר נמצאת צפונית לטוקיו במרחק של כשעתיים נסיעה ברכבת והיא משמשת חלון ראווה לעושר ולעצמה של שבט טוקוגאווה Tokugawa. נמצאים בה מאוזוליאום של השוגון המייסד יאאסו טוקוגאווה Tokugawa Ieyasu, המהווה מורשת תרבותית יוצאת דופן של יפן מהמאה 17. האתרים העיקריים של ניקו הם מקדשים בודהיסטים ומקדשי שינטו. המקום מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסק״ו.

גשר שינקיו Shinkyo - גשר הנחש הצבוע בצבע ורמיליון (אדום) הנמצא בכניסה לאזור המקדשים, מעל לנהר דיוואה Daiya.

מקדש טושוגו Tōshōgū הוא קברו של של Tokugawa Ieyasu, מייסד שושלת  טוקוגאווה, ששלטה ביפן במשך 250 שנה עד לשנת 1868. הקומפלקס מורכב ממספר מבנים מפוארים מאוד.

אגם צ'וזנג'י Chuzenji הוא אגם נופי בהרים מעל העיר ניקו. באזור האגם נמצאים מפלים והוא מומלץ לביקור בתקופת השלכת, באוקטובר ובנובמבר.

וילה אימפריאלית Tamozawa Imperial Villa הווילה שנבנתה עבור הקיסר טייאשו Taisho ובה אפשר להתרשם מטכניקות האדריכליות השונות. וילה זו רשומה כאחת מהאוצרות הלאומיים של יפן.

נאריטה (Narita) 

העיר נמצאת במרחק של 10 דקות מנמל התעופה נאריטה Narita Airport או כשעה ממרכז טוקיו.

 

נאריטה סן סנדו Narita San Sando - הדרך מן התחנה אל מקדש שינשוג'י Shinshoji שומרת עדיין על האווירה של יפן המסורתית. בתקופות קדומות, היו באזור הרבה ריואקנים (מלונות יפנים מסורתיים), כיום, המקום מאוכלס בעיקר בחנויות של מוצרים מסורתיים ומסעדות צלופחים.

במתחם המקדש Shinsho-ji מתקיימים במשך למעלה מ-1000 שנה טקסים יומיים של Shakyo, עבודה של העתקת סוטרות המילים של הבודהה, הנחשבת מרגיעה.

טקס האש - מטרת התפילה של גומה היא לשרוף לחלוטין את התשוקה הארצית שהיא מקור הסבל לפי האמונה הבודהיסטית.

Great Peace Pagoda גובהה של פגודת השלום הגדולה הוא 58 מטר והיא נמצאת בפארק שמאחורי המקדש המרכזי. 

 

פסטיבל תופי הטאיקו Taiko מתקיים באמצע אפריל ברחבה הגדולה של מתחם המקדש, והוא  מאחֵד כאלף מתופפי תופי טייאקו למופע מוסיקלי מרהיב.

 

Narita מסלולי טיול ביפן
הר טאקאו (Takaosan)

טיול טבע במרחק של 50 דקות מטוקיו ובו נופים, מקדשים עתיקים וטיולים רגליים אטרקטיביים. ההר כולו הוא מקום של הכשרה סגפנית, שבה תלמידי יאמבושי (נזירים סגפנים) היו חיים.

העלייה להר מתבצעת בהליכה או ברכבל, ולטובת מיטיבי הלכת ישנם מספר שבילים ממרגלות ההר ועד לתחנת הרכבל העליונה (כ-90 דקות הליכה). עולים ממרגלות ההר ברכבל או בכסאות ממונעים עד לתחנת התצפית שבראשו.

במתחם מקדש יאקואין Yakuin Temple נשמרים מספר מבנים היסטוריים יקרים. המתחם מציע קורס לילה לחווית אימון בסגפנות הכולל צום ממים, קריאת סוטרה, מדיטציית זן ואימונים אחרים.

פארק הקופים - בו מציגים מופעי פעלולים ומופעים הומוריסטיים מחיי היומיום של החברה.

מוזיאון 599  Takao 599 Moseum - בו כל המידע על ההר מוצג בצורה ויזואלית ומרתקת. 

לאורך השביל מצויות מסעדות סובה מסורתיות הפונות לנוף מרהיב. האירוח מתבצע בסגנון מסורתי - בשיכול רגלים.

Cabel Mt.Takao  מסלולי טיול ביפן
קאווגואה (Kawagoe)

לאחר כשלושים דקות נסיעה מטוקיו תגיעו לעיירה קטנה הידועה בשם אדו הקטן, העיירה בנוייה בסגנון יפני מסורתי מהמאה ה-17.

רחוב קוראזוקורי Kurazukuri המיוחד הוא בעל מבני אחסון שחורים הבנויים בסגנון מיוחד להגנה בפני שרפות.

הונמארו גוטן Honmaru Goten - האולם הראשי של טירת Kawagoe ששופץ ונפתח לקהל הרחב.

מקדש קיטאין Kitain שבמתחמו נמצא השריד היחידי מהמבצר המקורי של טוקיו העתיקה ו-540 פסלים שונים זה מזה המייצגים את תלמידיו של בודהה. 

סמטת הממתקים Kashiya Yokochō היא סמטה קטנה של חנויות שמוכרות ממתקים ועוגות יפניות מסורתיות, קרקרים של אורז, קארינטו (עוגיות מטוגנות מצופות סוכר), גלידה, עוגות שעועית אדומה ותפוחי אדמה מתוקים.

 

הפסטיבל המקומי מתקיים כבר 360 שנה בחודש אוקטובר כולל מצעד של עגלות מפוארות.  שלא בזמן הפסטיבל, ניתן לראות את העגלות במוזיאון הפסטיבל המקומי.

 

מקדש  נריטאסאן בטסאוין Naritasan Betsuin ידוע ביריד העתיקות שנערך בו ב-28 בכל חודש.

Kawagoe Festival Museum Kawagowe.JPG
האקונה (Hakone)

זהו אחד מאתרי התיירות והנופש הפופולריים דרומית לטוקיו. הקונה Hakone עשירה באתרים, במוזאונים ובנופים געשיים ובמיוחד בתצפית על הר פוג׳י. בתכנון מסלול יומי נשלב אטרקציות מקומיות לפי תחומי העניין האישיים. מסלול הטיול הוא מעגלי ומורכב ממספר כלי תחבורה: רכבות, רכבלים, אוטובוסים ואוניה. ניתן לרכוש כרטיס נסיעה מיוחד המאפשר שימוש בכל אמצעי התחבורה באתר.

 

הקונה מתאימה לטיול יומי וניתן לשלב לינה בראקיון (מלון יפני מסורתי) וליהנות ממרחצאות חמים וארוחות יפניות מסורתיות kaiseki. במקום ישנו מספר רב של מוזיאונים, ובינהם: 

המוזיאון הפתוח - גן פסלים ענק המציג 120 יצירות של אומנים כגון כגון רודן, מירו, בוצ'וני ועוד. הפסלים מוצגים בגן יפיפה ובמתחם נמצא גם מוזיאון פיקסו.

מוזיאון האקונה לאמנות The Hakone Museum of Art מציג בעיקר קרמיקה יפנית מתקופות פרהיסטוריות ועד תקופת אדו (1600-1868). אלה כוללים מספר גדול של כלי חרס קטנים וגדולים כגון פסל קבורה Haniwa המסווג כמאפיין תרבותי חשוב.

Hakone.JPG

Glass Museum במוזיאון הזכוכית ישנו אוסף של למעלה מ-100 כלי זכוכית ונציאניים. מוצגים בו עבודות מודרניות וקלאסיות, ובגן מוצגים פסלי זכוכית גדולים. בבית הקפה במקום מתקיימות הופעות קנזוני (בלדות איטלקיות) הנצפות ממרפסת פתוחה אל הנוף.

 

מוזיאון פולה Pola בנוי בתוך יער של עצי תאשור בני 300 שנה. למרות שהוא בנוי מבטון וזכוכית, הוא משתלב היטב בסביבה הטבעית המקיפה אותו בזכות הבנייה הייחודית של הבניין מתחת לפני הקרקע. 

במוזיאון מוצגים ציורים, פסלים, כלי קרמיקה וזכוכית עכשויים של אמנים יפנים ומערביים ויצירות של אמנים כגון סזאן, מונה, פיקאסו ורנואר.

מוזיאון הנסיך הקטן מציג את החיים והאמנות של כותב הספר אנטואן דה סנט אקזופרי, פיסת צרפת פרובינציאלית כפרית, גינה ומסעדה.

אווקודאני Ōwakudani הוא אזור וולקני פעיל שבו מעיינות חמים, נהרות חמים, אדים וגופרית. מתחנת הרכבל ישנו שביל הליכה קצר המוביל לתוך מספר פתחי קיטור ובריכות מבעבעות.

אגם אשינוקו Ashinoko נוצר בהתפרצות האחרונה לפני 3000 שנה. אפשר לשוט בו בספינת שודדים, ובזמן שאין עננים ניתן לראות את הר הפוג'י בכל הדרו.

הירטצוקה (Hiratsuka)

העיר ממוקמת במרחק של כשעה נסיעה דרומית מטוקיו, וכדאי להגיע אליה רק בזמן הפסטיבל השנתי הטאנאבאטאה Tanabata שמתקיים בסופי שבוע סביב השביעי ליולי. אז העיר האפרורית בדרך כלל משנה פניה ומתקשטת בניירות צבעוניים הנתלים מעל לקשתות במבוק. בזמן הפסטיבל מתקיימים מופעי רחוב ושורות ארוכות של דוכני אוכל רחוב יפני.

Hiratsuka anabata מסלולי טיול ביפן
טיול בהתאמה אישית ביפן
 חיפוש המלון המתאים בסביבות טוקיו

לאחר שהתאמתם מסלול והזמנתם טיסות, הגיע הזמן לבדוק ולהשוות מלונות! אנו יודעות כי בחירת מלונות מוצלחים חשובה מאד להצלחת החופשה .

אספנו עבורכם את מיטב המלונות שהמליצו המטיילים.

הטיול החלומי ליפן במרחק שיחה מכם
bottom of page